ERİKOĞLU SUNSYSTEM VE GARANTİ BBVA LEASING'DEN GES FİNANSMANINDA İŞ BİRLİĞİ
Türkiye'de güneş enerjisi sektöründe 20 yıllık deneyimiyle ilklere imza atan ve Erikoğlu Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Erikoğlu SunSystem Enerji, "leasing" sistemiyle müşterilere özel çözümler sunan ve 30 yıllık tecrübesiyle leasing sektörünün gelişmesine büyük katkıda bulunan Garanti BBVA ile iş birliği anlaşması imzaladı.
 
Bu anlaşma ile Garanti BBVA; Erikoğlu SunSystem aracılığıyla özellikle fabrika ve meskenlerin çatı üstü lisanssız elektrik üretimi projeleri için güneş enerjisi tesisi kurulumu yaptırmak isteyenlere kredi ve finansman desteği sağlıyor. Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu işbirliği sayesinde, yenilenebilir enerjiye yatırım yapacak firmalara çok daha kolay ve özel çözümler sunulacak.
 
Leasing sektörünün lider firmalarından Garanti BBVA Leasing; enerji sektörünün başarılı şirketlerinden Erikoğlu SunSystem Enerji ile işbirliğine imza attı. Güneş enerjisi alanında yatırımcılara özel sürdürülebilir finansman desteği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu işbirliği sayesinde, yenilenebilir enerjiye yatırım yapacak firmalara çok daha kolay ve özel çözümler sunulacak.
Şimdiye kadar yaklaşık 100 milyon dolar yatırım tutarlı 80 MW güneş enerjisi santrali kurulumu yapan Erikoğlu SunSystem, büyük ölçekli arazi santrallerinden elde ettiği bilgi birikimi ile fabrika ve mesken çatılarına kurduğu GES'lerle son kullanıcıların enerji maliyetlerini düşürmelerini sağlarken, aynı zamanda tarımsal sulama için ihtiyaç duyulan enerjiyi tarım alanlarında kurduğu mikro-GES'lerle karşılayarak, çiftçilerin enerji girdilerini düşürmelerine destek oluyor.
 
İşbirliği hakkında açıklama yapan Erikoğlu Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikoğlu, çatı üstü kurulumlarla güneş enerjisinden üretilen elektriğe erişimin kolaylaştığını, son kullanıcıların güneşten enerji üretimi ile elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlarken, temiz enerji kullanımı ile gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmaya yardımcı olduklarını söyledi. Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründeki en deneyimli firmalarından biri olarak yenilikçi ekibiyle birlikte çalışmalarına tüm güçleriyle devam edeceklerini belirten Erikoğlu, ülke ekonomisine güneşten aldıkları enerji ile katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.
 
30 yıldır Türkiye’de leasing sektörünün gelişmesine katkıda bulunduklarını ve müşterilerinin tüm yatırım ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını belirten Garanti BBVA Leasing Genel Müdürü Ünal Gökmen, “Uzmanlaşmış kadromuz ve teknolojik altyapımızla müşterilerimize en hızlı ve kolay çözümleri sunmak üzere çalışıyoruz. Bu kapsamda sektörün önemli oyuncularıyla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Erikoğlu SunSystem Enerji de sektörde uzun yıllara dayanan teknik tecrübesi ve bilgi birikimiyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğumuz şirketlerden biri. Ülkemizde yatırımların yaygınlaşmasına vesile olacak bu işbirliği, ülke ekonomimiz için de oldukça mühim. Önümüzdeki süreçte önemli işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz” dedi.
Tissot Hermes