Hakkımızda

Gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde var olan kaynakların tamamı sınırlıdır. Bu sebeple geçmişten günümüze doğru gelen süreçlerin tamamında mevcut enerji ve kaynakların sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması temel amaç olmuştur. Özellikle enerji ihtiyacını karşılamak amacı ile kullanılan kaynakların çok da uzak olmayan bir gelecekte tükenecek olması, bu sürdürülebilirlik arayışının artmasına sebep olmuştur.
 

Erikoğlu SunSystem, tarihin her aşamasında yer alan sürdürülebilir ve yenilenebilir enerjinin var olan kullanılabilir kaynaklarımızdan karşılanması amacı ile kurulmuştur. Kuruluş tarihi 2006 yılına dayanan firmamız, sürdürülebilir bir yapı kazandırılmış olan kaynakların “kullanılabilir” kaynaklar arasında en üst sıralara taşınmasını temel amaç olarak edinmiştir. Bu çabaların nihai sonucu ise, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmaktır. 

Vizyon;

İnovasyon ve yeni teknolojilerin topluma, doğaya ve ekonomiye yararlı olması adına çalışan, yenilenebilir enerji alanında Dünya'da referans gösterilen bir firma olmak istiyoruz.

Misyon;

Yaşam döngüsüne katkı sağlamak için, "sürdürülebilir / yenilenebilir" enerjiyi "kullanılabilir" kaynaklarımız arasında en üst sıraya taşıyarak, sonsuz enerji kaynağı güneşten "temiz enerji" üretiyoruz.

Değerlerimiz

Erikoğlu SunSystem olarak her günümüzü belirlemiş olduğumuz değerler ve ilkeler çerçevesinde geçiriyoruz. Erikoğlu Yatırım Holding adı altında sunmakta olduğumuz hizmetin 76 yıllık geçmişi ve geleceği süresince benimsemiş olduğumuz ilkeleri aşağıda verildiği şekilde özetleyebiliriz.

GüvenilirlikGüvenilirlik

Bir firmanın mevcut sektöründe köklü bir geçmişe sahip olmasını mümkün kılan en temel unsur, güvenilir yapısıdır. Bu yapı sayesinde firmanın tercih edilme oranının artacağını söylemek mümkündür. Erikoğlu Yatırım Holding ile sanayi alanında elde etmiş olduğumuz 76 yıllık tecrübemizin temel sağlayıcısı da budur. Firmamız, 2012 yılında İtalyan Sunsystem firması ile ortak faaliyet girişimine başlamıştır. Bu hizmet çerçevesinde belge akışının yönetimi, ön tasarım, malzemelerin önce seçilip ardından satın alınması, hizmetin kurulması, uzaktan kontrollerin yapılması, gerekli durumlarda ve elbette ki periyodik olarak bakımın yapılması; satış sonrası servis ve desteğin sağlanması gibi PV sistemin yaşam döngüsü içerisinde yer alan aşamaların tamamı, deneyimli ve güvenilir firma kimliğimiz çerçevesinde sunulmaktadır. Hizmetlerimizin bu açıdan kapsamlı olması ise var olan güvenilir firma algımızın en temel kaynaklarından biridir.

SürdürülebilirlikSürdürülebilirlik

Var olan kaynakların tamamı sınırlıdır. Bugün var olan bir enerjinin yarın var olmasını sağlamak ancak bir çaba ile mümkündür. Özellikle gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzun var olduğu düşünüldüğünde, bu sorumluluğu yerine getirmenin en temel yolu bugünden bir çaba içerisine girmektir. Bu sebeple var olan Ar&Ge girişimlerimizin temel amacı, sürdürülebilir enerjinin sağlanmasıdır. Esas itibari ile bakıldığında sürdürülebilir enerji elde etmenin de farklı yolları vardır. Ancak her yolun sağlık şartı birbirinden farklıdır. Bu sebeple özellikle çevredeki diğer canlılara zarar vermeden, deneme yanılma yaparak çeşitli yapıları risk altına atmadan faaliyet yürüttüğümüzü söylememiz mümkündür. Var olan sürdürülebilirlik çalışmalarımızın tamamı, tam da bu sebeple yoğun araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler çerçevesinde yürütülmektedir.

Çevreye DuyarlılıkÇevreye Duyarlılık

Esas itibari ile bakıldığında sürdürülebilir enerjinin temelinde çevreye duyarlılık yer alır. Bu sebeple sürdürülebilir bir enerji elde etmek isteyen kişilerin öncelikle çevreye duyarlı olması gerekir. Firmamız bünyesinde gerçekleştirilen hizmetlerin tamamının çevre ile ilgili gerekli yasal yükümlülükleri karşılanması bu bağlamda ele alınabilir. Mevcut faaliyetlerimizin tamamı Çevre Yönetim Sistemi çerçevesinde bir izlenme ve denetlenmeye tabi tutulur. Bu sebeple sunmakta olduğumuz hizmetler bir denetim kapsamına alınır ve en ufak bir risk durumu dâhil henüz ortada yokken giderilir. Bu sayede güvenilir firma algımıza ek olarak çevreye karşı var olan duyarlılığımız da desteklenmiş olunur. Türkiye’de “öncü firma” kimliğini elimizde bulundurmamız sebebi ile Erikoğlu SunSystem olarak, yalnızca doğaya karşı sorumluluğumuz bulunmaz. Bu sorumluluğumuzu paydaşlarımıza karşı da desteklememiz gerekir.

Bize Ulaşın

Bize ulaşmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.