Lisanssız Elektrik Üretimi

Lisanssız elektrik üretimi ülkemize özgü bir sistemdir. 2011 yılında EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu)’nin yayınladığı yönetmelikle birlikte; tüketicilerin enerji ve elektrik ihtiyaçlarını, en yakın tesislerden karşılaması mümkün hale getirilmiştir. Bununla beraber herhangi bir lisans alma veya şirket sorumluluğu olmadan, elektrik enerjisi üretecek olan gerçek ve tüzel kişiler için usul ve esaslar da belirlenmiştir.

Lisanssız elektrik üretiminde müteakiben çıkan yönetmelik ve esaslarla, üretim bandının sınır değerleri belirlenmiştir. Bu sayede kişisel ihtiyaç kapsamına giren değerler adına, lisanssız üretim ve kullanımın önü açılmıştır. Enerji ihtiyacının merkezi olarak karşılanamadığı alanlar dâhil olmak üzere, bireylerin konut ve iş yeri enerji ihtiyacı, lisanssız elektrik üretim iznine dâhil edilmiştir.
Solar Energy

Tabiatın sunduğu enerji kaynaklarını koruyarak, sonsuz enerji kaynağı kabul edilen Güneş’in ihtiyaçlarımızı karşılamasını sağlıyoruz.

Detay
Bize Ulaşın

Bize ulaşmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.